bilgi@hieramantar.com
+90 332 237 55 65

İstiridye Mantarı Nasıl Yapılmalı ?

İstiridye Mantarı Nasıl Yapılmalı ?

Bazı etkileşimli maddelerin bir araya gelmesi ile hazırlanan ve mantarın yetişmesinde baş rolü oynayan maddelere kompost denir. Ph’ının dengellenmiş olması , uygun besin degerleri girilerek dezenfekte edilmiş ve indoor press ile hazırlanıp  Misel ekimi yapılmaktadır. Misel mantar tohumuna verilen isimdir. İlk çıkan mantar taslaklarına Pin denir.
Kaliteli kompost veriminizle direkt alakalıdır elde edeceğiniz kazanç buna bağlıdır.
100 m2 de üretimhane demirbaş maliyetleri nelerdir?
-3.000 TL Raf sistemi
-500    TL    Havalandırma sistemi
-500    TL    Nemlendirme cihazları
-1000  TL   Elektrik tesisatı ve ışıklandırma
-2000  TL  Klima iklimlendirme sistemi
Danışmanlık ve eğitim için hiçbir ÜCRET talet edilmez.
100m2′lik bir alan için ortalama 7.000 TL civarı bir yatırım gerekecektir.
100m2′lik bir alana isterseniz 15 ton kompost = 8.250 TL Ekim yapabilirsiniz. Ne kadarlık Kompost alacağınız bütçenizle alakalı almanız gereken bir karar.
Not: Bu maliyetler piyasasına göre yükselip düşebilmektedir. Ayrıca bu işi yapmak isteyen girişimci yada üreticilere bizzat site yönetimi olarak en uygun fiyatlı anahtar teslim mantarhane kurulumu yapılmaktadır. Sitemizin iletişim kısmından direkt telefon ile detaylı bilgi alabilir yada iletişim formunu doldurarak bizlere ulaşabilirsiniz. Aynı gün dönüş yapmaktayız.
100m2 de kazanç durumu ortalaması nedir?
Böyle bir odadan elde edeceğiniz 4 Ton mantar bunu da 5 TL den sattığınızı ele alırsak 60. günün sonunda 20.000 TL yatırımınızın demirbaş masraflarınıza erişmiş olursunuz.

HIZLI İLETİŞİM

Sorun Ve Şikayetlerinizi Bize Hızlı Bir Şekilde Bildirin